Proč se napojit na svůj vnitřní svět?

archetyp v nás

Hledejte odpovědi uvnitř. Jednoduché. Výstižné. 100% pravdivé a funguje to všem. Pozorujte svět a zjistíte, že překvapivě hodně úspěšných lidí je zapojeno do osobního rozvoje. Myslíte, že je to náhoda?

Stejně tak všechny koučovací metody jsou vlastně jen jinak podané a zaobalené staré duchovní pravdy. Každý si může najít cestu, co mu více vyhovuje a dojít k porozumění sobě. Tečka. Kdo v tom hledá velkou vědu, má smůlu.

Cesta za vnitřním světem

Jednou z kdykoli použitelných metod osobního růstu, je napojení na vnitřní svět. Stačí si uvědomit, co vnitřní svět je, a proč je dobré se s ním kamarádit.

Celé naše současné já tvoří směs vnitřních archetypů. Ty pak ovlivňují lidské chování, cítění. Reprezentují naše dary i strachy, na vědomé i nevědomé úrovni. Takže pokecat si s vnitřním dítětem je dobrý nápad. Muž, žena, dítě jsou nejzákladnější archetypy vašeho vnitřního světa. Pokud do něj umíte vstoupit – nejčastěji pomocí relaxace či meditace – můžete si pokecat i s dalšími částmi vašeho já.

umění tvořit

Co je vnitřní vypravěč

Ten s kým pracuji nejčastěji já, je vnitřní vypravěč. Je silnou pomocnou pákou, jak se umět vyjádřit, aby to vycházelo přímo z nás. Zvládne vám zvednout sebevědomí, pomůže s tvorbou textů, vytvoří kanál mezi myšlenkou a slovem při mluveném projevu, a hlavně vám nabídne barevný svět příběhů a porozumění okolí právě díky nim.

Další archetypy uvnitř nás

Potkat se ale můžete i s vnitřní matkou, podnikatelkou nebo třeba zdravotníkem. Je jich opravdu celá řada a vy si vždy můžete vybrat, s kým potřebujete nastalý problém probrat. Každé pnutí je potřeba zpracovat, aby se pohnulo o kus dál. Jednoduchým způsobem, jak to udělat, je naučit se komunikovat s těmito speciálními kousky svého já. Tahle metoda vám navíc neuvěřitelným způsobem otevírá kreativitu, takže propojení rozhodně vyzkoušejte. K dispozici, například na YouTube, je mnoho nahrávek meditací s vnitřním dítětem. S ním bych určitě začala celé zkoumání. Pokud vás zajímá napojení přímo s vnitřním vypravěčem napište mi zprávu a já vám dám vědět, až bude hotový program Vědomá cesta vypravěče.

Přejít nahoru